США застосували санкції щодо мережі, яка сприяла виробництву «шахедів»

З вересня 2022 року Мінфін США застосував дев’ять раундів санкцій, спрямованих на іранську програму БПЛА.

Міністерство фінансів США застосувало санкції щодо п’яти організацій і двох фізичних осіб в Ірані, Китаї, Гонконзі, Туреччині та ОАЕ, причетних до закупівлі елементів для іранських БПЛА.

За даними Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США, ця мережа сприяла поставкам і фінансовим транзакціям на підтримку закупівлі сервомоторів – критичного компонента, який використовується в іранських БПЛА серії Shahed.

«БПЛА іранського виробництва продовжують залишатися ключовим інструментом для Росії в її атаках в Україні, включно з тими, які тероризують українських громадян і атакують її критичну інфраструктуру», – заявив заступник міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон.

Читайте також Guardian: Київ пропонував західним партнерам завдати ударів по місцях виробництва «шахедів»

США застосували обмеження щодо іранської компанії Pishgam Electronic Safeh Company, яка, за повідомленням, закупила тисячі серводвигунів для БПЛА на сотні тисяч доларів, компанії з Гонконгу Hongkong Himark, яка виконала кілька замовлень на сервомотори на суму понад мільйон доларів, турецьких компаній Dal Enerji і Anka Port, які сприяли фінансовим операціям на загальну суму сотні тисяч доларів на підтримку закупівлі серводвигуна, і компанії Farhad Ghaedi з ОАЕ (сприяла доставці тисяч серводвигунів через Дубай для подальшої поставки до Ірану).

З вересня 2022 року Мінфін США застосував дев’ять раундів санкцій, спрямованих на іранську програму БПЛА.

Іран постачає Росії безпілотники Shahed-136 для підтримки вторгнення Росії в Україну. Один із серводвигунів, закуплених мережею, щодо якої застосували санкції, був знайдений у залишках Shahed-136, який нещодавно був збитий в Україні.

Президент Володимир Зеленський повідомляв, що станом на 3 серпня, Росія від початку повномасштабного вторгнення запустила по Україні 1961 іранський безпілотник «Шахед».

Форум