Європарламент ухвалив резолюцію щодо вступу України до Євросоюзу

Європарламент ухвалив резолюцію щодо вступу України до Євросоюзу

Європарламент у четвер ухвалив резолюцію, в якій закликає ЄС працювати над початком переговорів про членство України в блоці.

Об этом сообщает Слон РУ

Про це повідомляється у прес-службі Європейського парламенту.

Євродепутати також закликають українську владу якнайшвидше запровадити суттєві реформи, щоб ефективно відповідати критеріям членства в ЄС

Текст прийнятий 489 голосами "за", 36 "проти" при 49 "утриманих".

У резолюції Європарламент докладно висловив свої очікування від майбутнього саміту між політичними лідерами України та ЄС, що відбудеться 3 лютого у Києві.

Щодо перспективи членства України в ЄС, то в тексті резолюції міститься вимога до ЄС "працювати над початком переговорів про вступ та підтримати дорожню карту, яка окреслює такі кроки, які дозволять Україні приєднатися до єдиного ринку ЄС". Підтверджуючи свою відданість майбутньому членству України в ЄС після офіційного подання заявки 28 лютого 2022 року, депутати Європарламенту наголошують, що вступ є процесом, що ґрунтується на заслугах та передбачає дотримання відповідних процедур, а також виконання реформ та критеріїв вступу.

Євродепутати також закликають українську владу якнайшвидше запровадити суттєві реформи, щоб ефективно відповідати критеріям членства в ЄС.

Крім того, Європарламент закликає країни-члени ЄС збільшити та прискорити військову допомогу Києву, зокрема надати зброю, а також необхідну політичну, економічну, інфраструктурну, фінансову та гуманітарну підтримку.

Резолюція також закликає лідерів на саміті Україна-ЄС визначити пріоритети комплексного пакета відновлення для України. Цей пакет має бути зосереджений на допомозі, реконструкції та відновленні у коротко-, середньо- та довгостроковій перспективі.

Оцінюючи потреби України у відновленні, резолюція також повторює заклик Європарламенту до використання заморожених активів російського Центрального банку та активів російських олігархів для фінансування повоєнного відновлення.

Крім того, депутати Європарламенту закликають держави-члени якнайшвидше прийняти десятий пакет санкцій проти Москви, а також постійно і проактивно пропонувати нові сектори та осіб для застосування санкцій.

Зокрема, ЄП пропонує накласти санкції на такі компанії, як "Лукойл" та "Росатом", які все ще присутні на ринку ЄС.

Нагадаємо, 30 січня заступник міністра закордонних справ Польщі Павло Яблонський заявив, що вони виступають за якнайшвидший вступ України до Європейського союзу, але за однієї умови.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому телеграм-каналі та Facebook!

Источник: Охота на акул