Українські суди все частіше почали виносити вироки за ухилення від мобілізації

Читать на русском

Українські суди все частіше почали виносити вироки за ухилення від мобілізації

Українські суди все частіше почали виносити вироки за ухилення від мобілізації

В Україні суди дедалі активніше виносять вироки за ухилення від мобілізації: лише за останній місяць у реєстрі судових рішень з’явилося близько сотні вироків військовозобов’язаним чоловікам, які ухилилися від призову на військову службу.

У більшості випадків суди визнають ухилістів винними у порушенні Кримінального кодексу, призначають покарання у вигляді трьох років ув’язнення з випробувальним строком в один або два роки.

Аналогічні вироки виносяться щодо ухилістів, які пішли на правочин зі слідством.

Так, Кельменецький райсуд Чернівецької області підтвердив правочин зі слідством обвинуваченого, який отримав повістку, але не з’явився на збори. Чоловік визнав свою провину та пішов на угоду зі звинуваченням. Суд ухвалив вирок: три роки позбавлення волі. Але звільнив від покарання із випробувальним терміном два роки.

Рішення суду, фото 1

Городоцький райсуд Львівської області виніс аналогічне рішення щодо звинувачення військовозобов’язаного, який після проходження медкомісії, де був визнаний придатним до військової служби, не з’явився у військову частину та категорично відмовився від отримання повістки. Суд узяв до уваги, що чоловік утримує двох неповнолітніх дітей та матір літнього віку.

Рішення суду, фото 2

Військовообов’язаний житель Мукачеве також був засуджений на три роки та звільнений від покарання з випробувальним терміном на рік за те, що пройшов медкомісію, його визнали придатним, проте на збори він не з’явився, оскільки боїться бути мобілізованим та брати участь у військових діях. Мукачівський міськрайсуд також взяв до уваги наявність у військовозобов’язаної неповнолітньої дитини.

Рішення суду, фото 3

А от у місті Тлумач Івано-Франківської області в аналогічній ситуації ухвалили вирок у вигляді позбавлення волі на півтора роки, оскільки ухилист офіційно не працює, не одружений і не має дітей.