Пентагон збільшить у 5 разів виробництво 155-мм снарядів, яких потребують ЗСУ, – NYT

США збільшить виробництво 155-мм снарядів

На 500% за два роки: американський оборонпром планує суттєво збільшити випуск 155-мм снарядів. Адже некеровані артилерійські снаряди стали наріжним каменем війни в Україні: як ЗСУ, так і окупанти випускають тисячі гаубичних снарядів на день.

Об этом сообщает Редакция

Про це йдеться у публікації The New York Times від 24 січня.

Пентагон готується активізувати виробництво артилерійських снарядів на 500 відсотків протягом двох років, збільшивши випуск звичайних боєприпасів до рівня, якого не було з часів Корейської війни. США інвестують мільярди доларів, щоб компенсувати дефіцит, спричинений війною в Україні, і створити запаси для майбутніх конфліктів, зазначають журналісти NYT Джон Ісмей та Ерік Ліптон.

Зусилля, які включатимуть розширення заводів і залучення нових виробників, є частиною "найагресивнішої модернізації майже за 40 років" бази оборонної промисловості США, згідно з доповіддю американської армії.

Нові інвестиції у виробництво артилерії є частковою "поступкою реальності": у той час як Пентагон зосередився на веденні воєн за допомогою невеликої кількості дорожчої високоточної зброї, Україна в основному покладається на гаубиці, які стріляють некерованими снарядами.

До того, як рф вторглася в Україну 24 лютого 2022 року, виробництво армією США 14 400 некерованих снарядів на місяць було достатнім для способу ведення війни американськими військовими. Але потреба забезпечити ЗСУ спонукала керівників Пентагону потроїти виробничі цілі у вересні 2022 року, а потім знову подвоїти їх у січні 2023 року, щоб зрештою вони могли виготовляти 90 000 або більше снарядів на місяць.

Рішення армії розширити виробництво артилерії є найчіткішим свідченням того, що Сполучені Штати планують підтримувати Україну незалежно від того, як довго триватиме війна.

Боєприпаси, які США надіслали в Україну, включають не лише 155-міліметрові снаряди для гаубиць, а й керовані реактивні снаряди для пускових установок HIMARS, тисячі зенітних і протитанкових ракет і понад 100 мільйонів патронів для стрілецької зброї.

Боєприпаси, які США відправили в Україну, включають не лише 155-міліметрові снаряди для гаубиць, а й протитанкові ракети типу Javelin

Міністерство оборони фінансуватиме нові потужності для виробництва артилерійських боєприпасів і витрачатиме близько 1 мільярда доларів на рік протягом наступних 15 років на модернізацію державних потужностей з виробництва боєприпасів з метою підвищення рівня автоматизації, підвищення безпеки працівників і, зрештою, швидшого виготовлення боєприпасів. Тільки з серпня Конгрес виділив 1,9 мільярда доларів армії на ці зусилля.

"Ми справді тісно співпрацюємо з промисловістю, щоб збільшити їхню потужність, а також швидкість, з якою вони здатні виробляти снаряди", — зазначила минулого місяця Крістін Вормут, міністр армії.

Дуглас Р. Буш, помічник міністра армії, який є вищим чиновником служби закупівель, додав, що Сполучені Штати є однією з небагатьох країн, які зберігають значні запаси такої зброї як під час війни, так і в мирний період.

Наразі Сполучені Штати надіслали в Україну понад один мільйон вибухових снарядів, а інші країни НАТО та основні союзники Сполучених Штатів, які не входять до НАТО, також надали боєприпаси, здебільшого не розголошуючи їх кількість.

Пентагон відмовився коментувати розмір своїх запасів 155-міліметрових снарядів, але пан Буш сказав, що заплановане збільшення виробництва забезпечить потреби України в режимі реального часу та поповнить кількість, вилучену з наявних запасів.

"Цього літа ми побачимо наш перший значний крок. У 2024 фінансовому році зростання справді буде успішним", – зауважив чиновник.

Нагадаємо, 24 січня стало відомо, що Головнокомандувач Збройними силами України Валерій Залужний отримав 1 мільйон доларів спадщини від американця з українським корінням Григорія Степанця. Усі гроші Залужний віддав на потреби ЗСУ.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому телеграм-каналі та Facebook!

Источник: ВЧК-ОГПУ