Залізницю Баку-Тбілісі-Карс буде продовжено до Ігдір та Нахчівань

Баку-Тбілісі-Карс

Залізницю Баку-Тбілісі-Карс буде продовжено до Ігдір та Нахчівань

Економічне співробітництво Туреччини з Азербайджаном знайшло більш інтенсивний характер, що створює основу для додаткового розвитку транспортної інфраструктури в регіоні.

Залізничний маршрут Баку-Тбілісі-Карс (БТК) буде продовжений, проект залізниці Карс-Ігдир-Нахчиван знаходиться в стадії підготовки, заявив міністр транспорту та інфраструктури Туреччини Мехмет Джахіт Турхан.

«Це говорить про подальше розширення транспортних зв’язків Туреччини з Азербайджаном. Проекти, що здійснюються Туреччиною спільно з Азербайджаном, мають не тільки економічне, але і велике політичне значення», — зазначив Турхан.

Реалізовані Азербайджаном і Туреччиною проекти підвищують безпеку і стабільність регіону.

«Останнім часом економічне співробітництво Туреччини з Азербайджаном знайшло більш інтенсивний характер. Це не тільки збільшує потужність обох країн, але і створює основу для розвитку транспортної інфраструктури в регіоні», — підкреслив турецький міністр.

Коридор Баку-Тбілісі-Карс побудований на основі азербайджано-грузино-турецької міждержавної угоди. Реалізація проекту почалася в 2008 році на основі підписаної в 2007 році міжурядової угоди. Церемонія відкриття вантажного руху по БТК відбулася 30 жовтня 2017 року.

Загальна протяжність маршруту складає 829 кілометрів. Передбачувана пропускна здатність БТК — мільйон пасажирів і 6,5 мільйона тонн вантажів на рік. Надалі пропускна спроможність транспортного коридору може бути збільшена до трьох мільйонів пасажирів і 20 мільйонів тонн вантажів щорічно.

https://m.az.sputniknews.ru/economy/20190731/421332456/azerbaijan-zheleznaja-doroga-minist-turkey-kars-igdyr-nahchyvan.html?mobile_return=no&sfns=mo

Передплати та гарантовано отримуй журнал «Залізничне постачання» у 2019 році!

Передплата на журнал «Залізничне постачання»


Джерело статті: “http://rws.in.ua/zaliznicyu-baku-tbilisi-kars-bude-prod/”