Облгази заборгували оператору ГТС 4 мільярди гривень

Борг облгазів, що входять в «Регіональну Газову Компанію» бізнесмена Дмитра Фірташа, становить 3 млрд₴

Ілюстрація REUTERS

Оператори газорозподільних мереж заборгували Оператору газотранспортної системи України держкомпанії «Укртрансгаз» 4 млрд грн за п’ять місяців роботи ринку природного газу в режимі добового балансування, йдеться у повідомленні держкомпанії.

«За п’ять місяців роботи ринку природного газу в режимі добового балансування, негативні небаланси учасників ринку становили 730 млн куб. м, або 4,08 млрд₴ За весь цей час «Укртрансгаз» отримав від замовників послуг з транспортування оплату менше 3%, або 109 млн₴ Найбільший борг у розмірі 3,888 млрд грн, або 460,9 млн куб. м, мають оператори ГРС (газорозподільних мереж — УНІАН), з яких заборгованість підприємств під брендом РГК становить 2,995 млрд грн, або 346,5 млн куб. м.

Зазначається, що «Укртрансгаз» сплатив 33%, або 661 млн грн позитивних небалансів, однак залишається ще 1,338 млрд грн замовникам послуг з транспортування газу. Найбільший борг зараз склався перед «Нафтогазом України», обсяг позитивного небалансу якого становить 898 млн₴

Згідно з повідомленням, як наслідок, «Укртрансгаз» не має можливості повністю погасити свої фінансові зобов’язання перед замовниками послуг транспортування та постачальниками газу для власних виробничо-технологічних втрат. Тому потенційні постачальники відмовляються брати участь у тендерах компанії, що призводить до відсутності паливного газу Оператора ГТС і є передумовою виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру державного рівня.

У компанії нагадали, що в липні «Укртрансгаз» зміг домовитися з «Нафтогазом України» про термінову поставки 440 млн куб. м газу з відстрочкою платежу до кінця лютого 2020 року, цього обсягу газу повинно вистачити орієнтовно тільки до початку вересня 2019 року.

Як повідомляв УНІАН, Україна з 1 березня 2019 року перейшла на добове балансування ринку природного газу, що відповідає вимогам Третього енергопакету Європейського Союзу.

Довідка УНІАН. «Укртрансгаз» експлуатує 12 підземних сховищ газу загальною активною ємністю близько 31 млрд куб. м. Підземні сховища газу є складовою частиною системи газопостачання України і транзиту газу через її територію. Також компанія є оператором магістральних газопроводів, якими природний газ транзитом надходить з Російської Федерації до країн ЄС.

100% акцій «Укртрансгазу» знаходяться у власності НАК «Нафтогаз України».

«Регіональна Газова Компанія» управляє близько 20 газорозподільними компаніями, які належать бізнесменові Дмитру Фірташу.Джерело статті: “https://www.unian.ua/m/economics/energetics/10661235-oblgazi-zaborguvali-operatoru-gts-4-milyardi-griven.html”