Україна імпортувала рекордну кількість огірків та томатів за останнє десятиліття

Україна імпортувала рекордну кількість огірків та томатів за останнє десятиліття
фото pixabay.com

Україна в січні-червні 2019 року імпортувала 7 000 тонн огірків і 55 000 тонн томатів, що відповідно на 38% і 15% більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Про це йдеться повідомленні Української плодоовочевої асоціації (УПОА), передає Інтерфакс-Україна.

За даними асоціації, імпорт як огірків, так і томатів за шість місяців став рекордним за останнє десятиліття.

В УПОА відзначили, що експорт овочів закритого ґрунту продовжує знижуватися. Так, поставки томатів за кордон з початку року склали всього 970 тонн, що в три рази менше, ніж в минулому сезоні. Експорт огірків також впав майже в два рази в порівнянні з 2018 роком і склав 1 300 тонн.

«Така тенденція на ринках огірків і томатів пояснюється тим, що Україна досить тривалий період була орієнтована на російський ринок, який після загострення політичної ситуації між країнами став для нас недоступним. До того ж вітчизняним виробникам досить складно конкурувати на внутрішньому ринку з турецької продукцією, оскільки витрати на газ і електроенергію в Туреччині набагато менше, ніж в Україні. Зараз українські виробники овочів закритого ґрунту вимагають квотування ввезення і впровадження торгової мита на імпортну продукцію», – пояснила директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Втрата російського ринку змусила «тепличників» шукати нові ринку збуту і розширювати асортимент продукції.

«На сьогодні основними імпортерами українських томатів і огірків залишаються Білорусь і Польща – країни, які в подальшому реекспортують цю продукцію», – вказали в УПОА

Також читайте
Вже у 2022 році Китай може обійти Японію і стати найбільшим імпортером СПГ у світі
Вже у 2022 році Китай може обійти Японію і стати найбільшим імпортером СПГ у світі 23 липня 2019, 16:32
Пожежа на російському АС-31, через яку загинули 14 підводників, сталася через конфлікт з Україною – «Ъ»
Пожежа на російському АС-31, через яку загинули 14 підводників, сталася через конфлікт з Україною – «Ъ» 23 липня 2019, 12:03
У Зеленського розповіли, коли відновляться переговори з МВФ
У Зеленського розповіли, коли відновляться переговори з МВФ 22 липня 2019, 08:28

Джерело статті: “https://mind.ua/news/20200090-ukrayina-importuvala-rekordnu-kilkist-ogirkiv-ta-tomativ-za-ostanne-desyatilittya”