Що буде зі світовою економікою: у МВФ дали невтішний прогноз

Світова економіка в 2019 році буде рости повільне і лише трохи прискориться в 2020 році. Зростарння добробуту країн уповільнюють торгові війни і спад в Азії.

До таких висновків прийшли у МВФ в оновленому Прогнозі розвитку світової економіки, передає OBOZREVATEL. Зростання очікують на рівні 3,2% у 2019 році з підвищенням до 3,5% у 2020-му. Це нижче, ніж припускали в квітні 2019 року.

Насамперед на ситуацію впливатиме торгова війна між Китаєм і США. У травні 2019 року американці підняли мита на імпорт із Китаю з 10% до 25% на загальну суму $200 млрд. У відповідь вжив заходів і Китай. Через це страждає вся економіка Азії.

А ось підвищення темпів зростання світової економіки в 2020 році залежатиме від низки чинників:

1) збереження сприятливих настроїв на фінансовому ринку;

2) подальшого ослаблення тимчасових стримуючих чинників, особливо в зоні євро;

3) стабілізації в деяких країнах, які відчувають стрес, із ринком, що формується (Аргентина і Туреччина);

4) запобігання ще більш різкого спаду в інших країнах, таких як Іран і Венесуела.

Новини
Україна отримає $6-8 млрд до кінця року: з’явилися нові факти про програму МВФ

МВФ

МВФ

Укрінформ

Водночас у МВФ додають, що від стабілізації ситуації в "проблемних" країнах залежить чи не 70% очікуваного зростання світової економіки в 2020 році.

"Зі свого боку ці фактори залежать від сприятливих глобальних умов економічної політики, з тим, щоб наростаюча напруга в торгівлі або невпорядкований "брексіт" не знизили ефекту миролюбного підходу центральних банків і посилення стимулюючих заходів політики в Китаї", — йдеться в прогнозі МВФ.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • Згідно з прогнозом МВФ, долар в Україні буде дорожчати, але дуже невисокими темпами. Через п’ять років американську валюту можна буде купити за 31,9 грн;


  • Інфляція буде знижуватися, але до запланованого в НБУ рівня 5% дійде тільки в 2023-му;


  • Населення України скоротиться на 800 тис. осіб до 2024 року. У той же час ситуація із безробіттям буде поліпшуватися. Якщо в 2019 році офіційний рівень безробіття становитиме 8,5%, то в 2024-му — 6,2%.


  • Український ВВП у 2019-му зросте на 2,7%, тоді як світова економіка — на 3,3%. До показника 3,3% Україні вдасться дійти тільки до 2023 року.


Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! ПідписуйсяДжерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/analytics-and-forecasts/scho-bude-zi-svitovoyu-ekonomikoyu-v-mvf-dali-nevtishnij-prognoz.htm”