Рейтинг захисту прав ЛГБТ в Європі: Україна наздогнала Італію

У рейтингу країни отримують оцінку захисту прав ЛГБТ від 0% (порушення прав людини і дискримінація) до 100% (повага до прав людини, рівність). Правозахисники використовують широкий набір критеріїв – в цьому році їх 69. Критерії розділені на шість тематичних категорій: рівність і недискримінація; сім’я; злочини на ґрунті ненависті та розпалювання ненависті; правове визнання статі та тілесної недоторканності; громадянське суспільство; притулок. Згідно з критеріями Україна отримала 21,52%, зайнявши 35-е місце. При цьому Італія, яка займає 34-е місце, має лише на 0,01% більше. Всього в рейтингу 49 європейських країн.

Найбільше «балів» Україна отримала в категоріях «правове визнання статі та тілесної недоторканності» і «простір громадянського суспільства». Експерти відзначили, що в Україні проходять громадські заходи, що стосуються прав ЛГБТ-спільноти, і вони не забороняються державою. Також в Україні законодавчо не обмежене зовнішнє фінансування відповідних організацій і немає норм, які б обмежували свободу вираження поглядів.

Як зазначають правозахисники, вперше за десятирічну історію рейтингу індекси країн рухаються у зворотному напрямку через згортання певних програм або зміни законодавства.

Експрес-інформація по країні

Україна – держава у Східній Європі.

Прапор

Герб

Столиця – Київ

Найбільші міста: Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Донецьк

Форма правління – Парламентсько-президентська республіка

Територія – 603 549 км2 (44-я в світі)

Населення – 42,6 млн чол. (32-я в світі)

Офіційна мова – українська

Релігія – православ’я, католицизм

ІЛР – 0,747 (81-я в світі)

ВВП – $131,8 млрд (59-я в світі)

Валюта – гривня

Межує з: Білоруссю, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Молдовою, Росією

Перше місце в рейтингу четвертий рік поспіль займає Мальта (90,35%), слідом йдуть Нідерланди (73,08%) і Люксембург (70,40%). У першу п’ятірку також потрапили Фінляндія (69,27%) та Данія (67,86%).

Замикають рейтинг Росія (10,20%), Вірменія (6,4%), Туреччина (5,16%) та Азербайджан (3,33%).

Як повідомляв «Навколо Світу. Україна», Шотландія першою в світі запровадила уроки з прав ЛГБТ.

За матеріалами ZN


Джерело статті: “http://povin.com.ua/200330-15-05.html”