Гонтарева про виклик до ГПУ і рішення суду щодо "ПриватБанку": Це спланована акція з дискредитації мене й усіх реформ фінансового сектору

Гонтарева: У країні просто повний правовий хаос

Екс-голова Нацбанку України Валерія Гонтарева вважає спробою дискредитації виклик її до Генпрокуратури у справі, у якій фігурує український бізнесмен-утікач Сергій Курченко, а також низка судових рішень, що стосуються націоналізованого "ПриватБанку". Про це вона сказала в інтерв’ю "Радіо Свобода", яке вийшло 25 квітня.

"Абсолютно очевидно, що це спланована акція з повної дискредитації мене особисто й усіх реформ фінансового сектору, які я і моя команда зробили. Як ви пам’ятаєте, почалося це за три дні до першого туру виборів", – написала Гонтарева.

Вона нагадала, що спочатку прокурор Костянтин Кулик вніс у реєстр підозри їй та групі інших осіб у справі Курченка, а потім Окружний адмінсуд Києва і Печерський райсуд ухвалили три рішення щодо "ПриватБанку".

"Це повне правове свавілля. І на наступний же день після виборів знову з’являється ця повністю брехлива підозра. У країні – просто повний правовий хаос", – додала вона.

28 березня в Генеральній прокуратурі України повідомили про завершення розслідування справи щодо легалізації угрупованням бізнесмена Сергія Курченка грошей "сім’ї" Януковича. За словами глави ГПУ Юрія Луценка, підозри висунуто 98 особам, серед яких 12 вищих посадовців міністерств та відомств, зокрема Національного банку України, шість керівників обласних державних адміністрацій, 14 представників керівного складу державних компаній.

Прокурор ГПУ Костянтин Кулик уточнив, що підозри у співучасті у відмиванні грошей висунуто групі осіб з оточення президента Петра Порошенка. Називали прізвища колишнього глави Адміністрації Президента Бориса Ложкіна, чинного заступника голови АП Олексія Філатова, Гонтаревої та співвласника інвестиційної компанії ICU Костянтина Стеценка.

У ГПУ заявили, що Кулик повідомив про підозру Гонтареву, Ложкіна, Філатова і Стеценка з порушенням процесуального законодавства і цих осіб не вважають підозрюваними.

22 квітня на сайті ГПУ з’явилися повідомлення про виклик для допиту і вручення підозри Гонтаревої, Ложкіна, Філатова, Стеценка, а також міністра екології часів Януковича Миколи Злочевського. Гонтарева, Філатов і Ложкін заявили, що не збираються реагувати на повістки Генпрокуратури.

"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року. Нацбанк України тоді очолювала Гонтарева.

Колишній акціонер "ПриватБанку" Ігор Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію чере з націоналізацію "ПриватБанку" "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не збирається повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу.

18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Коломойського до Національного банку України та Кабінету Міністрів про незаконність націоналізації "ПриватБанку". У НБУ заявили, що оскаржать це рішення. Міністерство фінансів України також подасть апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду.

18 квітня Окружний адмінсуд Києва задовольнив вимогу Коломойського і скасував рішення НБУ, ухвалене у 2016 році, яке визначало список фізичних і юридичних осіб, пов’язаних із банком.

20 квітня Печерський районний суд Києва дозволив розірвати договір особистої поруки Коломойського за кредитами рефінансування "ПриватБанку", одержаними до його націоналізації. У НБУ заявили, що будуть оскаржувати це рішення.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-gontarjeva-pro-viklik-do-gpu-i-rishennjah-sudu-u-privatbanku-tse-splanovana-aktsija-po-diskreditatsiji-mene-i-vsih-reform-finansovogo-sektora-915597.html”