У Києві СБУ заблокувала роботу мережі підпільних обмінників криптовалюти

У Києві СБУ заблокувала роботу мережі підпільних обмінників криптовалюти
У Києві СБУ заблокувала роботу мережі підпільних обмінників криптовалюти

Щомісячний оборот мережі перевищував мільйон доларів. У СБУ кажуть, що обмінники використовувалися зловмисниками для операцій з криптовалютами й електронними грошима.

Як повідомляє СБУ, у Києві кіберспеціалісти спецслужби заблокували роботу мережі підпільних обмінників криптовалюти зі щомісячним оборотом у понад $ 1 млн.

"У ході досудового розслідування встановлено, що так звані пункти обміну електронних валют протягом тривалого терміну використовувалися зловмисниками для операцій з криптовалютами й електронними грошима. Банківські картки були оформлені на підставних осіб, а гаманці заборонених електронних валют — на громадян РФ, паспортні дані яких були придбані у "DarkNet". Клієнтами ділків були тіньові комерсанти, у тому числі у сфері грального бізнесу та шахрайських кол-центрів", — сказано в повідомленні.

Електронні кошти використовувалися спецслужбами низки країн для анонімізації оплат за протиправні дії на шкоду державній безпеці України та фінансування замовних псевдопротестних акцій.

Під час обшуків за адресами адміністрування підпільних пунктів обміну в Солом’янському, Голосіївському та Деснянському районах столиці правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та мобільні пристрої, з яких здійснювалася підтримка клієнтів, а також незаконні обмінні операції з забороненими російськими електронними валютами, велика кількість готівки на понад 3 млн у гривневому еквіваленті.

"Зараз одному з організаторів зазначеної протиправної схеми слідчі СБУ повідомили про підозру за ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їхнього виготовлення) Кримінального кодексу України", — додали в СБУ.


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/454270-u_kijevi_sbu_zablokuvala_robotu_merehi_pidpiljnih_obminnikiv_kriptovaljuti”