Міноборони РФ хоче мати право збивати пасажирські літаки над Росією

Міноборони Росії хоче мати можливість збивати пасажирські літаки, які порушили російський кордон

Міністерство оборони Росії підготувало проект постанови, що дозволяє збивати пасажирські літаки, які порушили російський кордон. Документ "Про порядок застосування зброї і бойової техніки під час охорони державного кордону Російської Федерації в повітряному просторі Російської Федерації" опубліковано на федеральному порталі проектів нормативних правових актів.

У проекті постанови йдеться, що пасажирські літаки можна буде збивати, якщо вони не реагують на попереджувальні сигнали та попереджувальний вогонь, і якщо їхній політ загрожує масовою загибеллю людей, екологічною катастрофою або нападом на стратегічні об’єкти.

Згідно з документом, російські військові повинні вживати заходів реагування, якщо неопізнаний літак наблизиться до кордону РФ на відстань менше ніж 50 км.

Військовий літак-порушник російське Міноборони пропонує примушувати до приземлення на російському аеродромі або до виходу з повітряного простору Росії. Якщо літак не реагує, його пропонують збивати.

Аналогічні заходи військове відомство пропонує застосовувати до цивільних літаків із застереженням, що "за відсутності реальної небезпеки загибелі людей та (або) настання екологічної катастрофи" зброї на ураження не застосовуватимуть.

У проекті постанови не зазначено, як російські військові будуть визначати, чи становить пасажирський літак-порушник небезпеку.

За даними "Известий", нова правова норма потрібна для усунення протиріч у законодавстві РФ. Зокрема, закон "Про протидію тероризму" дозволяє військовим збивати захоплені терористами пасажирські літаки. А постанова уряду від 1994 року забороняє збивати цивільні літаки з пасажирами на борту. Чинні із 2010 року правила застосування зброї під час охорони державного кордону РФ також не передбачають можливості збивати пасажирські літаки.

1978 року радянський винищувач відкрив вогонь по південнокорейському пасажирському Boeing, який увійшов у повітряний простір СРСР. Загинуло дві людини.

1983 року радянські військові збили північнокорейський Boeing-747, що летів зі США в Сеул. Літак було збито над морем неподалік від острова Сахалін. Загинули всі 269 пасажирів літака.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-minoboroni-rf-hoche-mati-pravo-zbivati-pasazhirski-litaki-nad-rosijeju-651776.html”