800 дол. з авто: запорізькі посадовці брали хабарі за пропуск в окуповані райони —

Запорожье взятки ДБР августь

Сьогодні ДБР проводить обшуки у Запорізькій ОВА, міськраді і правоохоронних органах області. Посадовців підозрюють у вимаганні коштів за “швидкий” перетин лінії зіткнення. Про це повідомляє 061 з посиланням на ДБР.

Об этом сообщает СобеседникЗапорізькі посадовці налагодили схему з поборів громадян, які хочуть виїхати на тимчасово окуповані території. У травні було затверджено Порядок перетину лінії зіткнення. Для перетинання лінії зіткнення громадяни мали подавати заявки і потрапляти у відповідні списки.


“Окремі “ділки” Запорізької ОВА, міської ради, а також правоохоронних органів організували злочинну схему отримання неправомірної вигоди за “швидкий” та позитивний розгляд таких заявок”, — повідомили у ДБР.


Посадовці почали створювати штучні перешкоди і затягувати час отримання таких заявок. Зокрема, оформлюючи документи з помилками. Деякі громадяни могли чекати 3-4 тижні на схвалення заявок, або взагалі отримати відмову.


Хабарники через посередників надавали “послугу” з пришвидшення розгляду заявок. З однієї автівки, яка перетинає лінію розмежування, сума хабара могла складати до 800 доларів США. Щоденний оборот від незаконної діяльності оцінюють у близько 2 мільйони гривень.


13 серпня на Запоріжжі провели близько 20 обшуків у ОВА, міськради, правоохоронних органах і осіб, які можуть бути причетними до хабарництва. Вилучена чорнова бухгалтерія, документи, кошти, засоби зв’язку та інші речові докази. Також на “гарячому” затримали одного з посередників, який отримав 1 400 доларів США за позитивний розгляд заявки.Источник: Скелеты в шкафу